29 січня 2017 р.

ЩЕДРИЙ ВЕЧІР


          Ми з моїми учнями 6-А класу вирішили відродити давню традицію щедрування. Дякуємо родинам, які радо і гостинно зустрічали маленьких гостей. По-справжньому щедро пригощали, а ми старалися принести радість і дух свята у кожен дім.



        Ось таку статтю про нас написала в газету "Перемога"  випускниця ЗОШ №2, тепер уже студентка факультету журналістики Ратошнюк Інна.

ЮНІ ЩЕДРУВАЛЬНИКИ ВІДРОДЖУЮТЬ УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ

     Щедрий вечір у 2017 році поєднався із міс­тичною датою – п’ятницею 13. Але народні ­забобони, що їх приписують цьому дню , не ­завадили учням школи №2 пронести вулицями рідного Фастова давню традицію – щед­рування.

    Після заходу сонця ­шестикласники разом зі своїм класним керівником, переодягнувшись у від­повідні костюми і озброївшись різдвяним атрибутом – віфлеємською зіркою – ходили по оселях.

    “Усі до хати! Будемо щедрувати! Щастя й радості бажати!”– вигукували діти, заходячи у двір. Вони влаштовували справжні театральні дійства, бажа­ючи господарям добра і звеселяючи їх жартівли­вими сценками. А ті, переповнені емоціями, обдаровували щедрувальників різними смаколиками.

    Від оселі до оселі лунав дитячий сміх і щира українська щедрівка. Під місячним сяйвом діт­лахи вітали з Новим роком перехожих, які були приємно здивовані несподіваним для них дійством. Прикро, що звичні у минулому українські традиції сьогодні є для багатьох диковиною…

   “Так сталося, що молодь останнім часом почала забувати народні традиції. Тому ми поставили собі за мету їх відновити і показати дітям, як колись святкували Щедрий вечір. Щоб вони дізналися про обряд “Водіння кози”, Маланки, згадали наші гарні українські щедрівки. Ми ­ходили не заради заробітку, а щоб створити гарний настрій, відчути дух колишнього, від­родити наші обряди”, – каже класний керівник Жанна Демченко.

    Діти нагадали нам і самим собі, що потрібно пам’ятати традиції свого народу. Адже ми отримали у спадок величезний скарб звичаїв, який маємо берегти і передавати наступному поколінню. Бо свята й обряди – це складова ­української культури. А наш народ має багату культуру, якою ми маємо пишатися!

                                             Інна Ратошнюк, студентка факультету журналістики

Немає коментарів:

Дописати коментар